2 Eylül 2009

YÜZDEKİ İSTEMEYEN TÜYLER

KİMİMİZDE YÜZÜMÜZDEKİ TÜYLER DİĞERLERİNDEN FAZLADIR.SAKAL GİBİ GELEBİLİR.TABİ BU DURUM PEK ÇOĞUMUZUN HOŞUNA GİTMİYOR.

BU TÜYLERİN NEDENİNİ BİLMEMİZDE FAYDA VAR.HORMONAL DENGESİZLİKTEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR.HORMONLARIN İYİ ÇALIŞIP ÇALIŞMAMASI VÜCUDUN BİR ÇOK İŞLEVİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR.KİLO ALIP ALAMAMA,KİLO VEREMEME, TÜYLER,BOY UZAMASI,ADET DÖNEMİ GİBİ.

BU YÜZDEN HER ZAMAN DOKTORA BAŞVURMAKTA FAYDA VAR.

YÜZÜMÜZDEKİ FAZLA TÜYLERİ YOK ETMEDE CIMBIZ,İP GİBİ TÜY ALICI ŞEYLERİ KULLANMAMALIYIZ ÇÜNKÜ BUNLAR TÜYLERİN DAHA ÇOK ÇIKMASINA NEDEN OLUR.

EĞER YÜZÜMÜZE SİR,YÜZ EPİLASYONU UYGULAYACAKSAK CİLT TİPİMİZİ BİLMEMİZ GEREKİR.ÇÜNKÜ CİLDİMİZ HASSAS OLUP TEPKİ GÖSTEREBİLİR.

BİTKİSEL ÇÖZÜMLERDE MEVCUTTUR.BİR SİTEDE BİR KARIŞIM GÖRDÜM.SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

2 YEMEK KAŞIĞI ZERDEÇAL,YETERİNCE SÜT.MACUN KIVAMINA GELENE KADAR KARIŞTIRIYORSUNUZ.15-20 DAKİKA İSTENMEYEN TÜYLERİN OLDUĞU YERE UYGULAYIP ARDINDAN ILIK SUYLA DURULUYORSUNUZ.

LİMON KÜRÜ DE VAR.2 ÇAY KAŞIĞI TUZ VE 1 ADET LİMONUN SUYUNU KARIŞTIRIYORSUNUZ VE AĞDA YAPTIKTAN 2-3 DAKİKA SONRA O BÖLGEYE PAMUKLA SÜRÜN.KIL KÖKLERİNİN ZAYIFLAMASINA ETKİ EDEN BU KÜR 3-4 UYGULAMADAN SONRA HIZLI SONUÇLAR VEREBİLMEKTE.

AYRICA TÜYLERİNİZDEN KURTULMAK İÇİN JİLET KULLANMAMANIZI ÖNERİRİM.JİLETLE TÜYLERİN KÖKLERİNE ULAŞAMAZSINIZ.VE ÖSTROJEN AÇISINDAN ZENGİN ÜRÜNLER TÜKEBİLİRSİNİZ.BUNLAR:


  • SOYA,SOYA SÜTÜ,SOYA PEYNİRİ
  • KETEN TOHUMU
  • REZENE OTU
  • BAKLAGİLLER
  • MEYAN KÖKÜ

İSTENMEYEN SİYAH NOKTALAR

SİYAH NOKTALAR GENELDE HERKESTE GÖRÜLEBİLİYOR.BAYAN YA DA ERKEK OLMASI FARKETMİYOR.ASLINDA BANA KALIRSA ÇOK GÜZEL BİR ŞEY ERKEKLERİNDE KENDİLERİNE BAKMASI.

SİYAH NOKTALAR OKSİTLENMİŞ KİR,SEBUM VE ÖLÜ HÜCRELERİN CİLDİ TIKAMASINDAN OLUŞUR.SİYAH NOKTALAR TEDAVİ EDİLMEZSE BENE VEYA SİVİLCEYE DÖNÜŞEBİLİR.BUNUN İÇİNDE CİLDİ TEMİZ TUTMALIYIZ.

SİYAH NOKTALARI GİDERMEDE BAZI ÜRÜNLERİ KULLANABİLCEĞİMİZ GİBİ EVDE DE KENDİMİZ ÖZEL BAKIM YAPABİLİRİZ.

MESELA DENİZ TUZUNA BİRAZ SU EKLEYİP SİYAH NOKTALARIN OLDUĞU YERE UYGULADIĞINIZDA DENİZ TUZUNUN İÇERİĞİNDEKİ MİNERALLER SAYESİNDE CİLDİNİZİN CANLANDIĞINI GÖRECEKSİNİZ.

1 TATLI KAŞIĞI ŞEKER İLE YARIM LİMONU KARIŞTIRIP SİYAH NOKTANIN OLDUĞU YERE MASAJ YAPARAK UYGULAYIP SOĞUK SUYLA DURULAYIN.BİR SÜRE SABUN KULLANMAYIN.LİMON CİLT TONUNUZUNU DÜZENLEYECEK,ŞEKER İSE SİYAH NOKTADAN KURTULMANIZ İÇİN ETKİLİ OLACAKTIR.HASSAS CİLTLER VEYA AKNELİ CİLTLER BU KARIŞIMI UYGULAMASIN.


MESELA BUHAR BANYOSU YAPABİLİRİZ.

SİYAH NOKTALARI SİR AĞDAYLA ALDIĞIMIZDA BİR SÜRE SONRA SİYAH NOKTALARDA AZALMA VEYA YOK OLMA GÖRÜLEBİLİYOR.

TABİ YAĞLI CİLTLERİN SİR YAPTIRIRKEN DİKKATLİ OLMASI GEREKİR.YAĞLI CİLTLERİN ÖZEL BİR BAKIMA GEREK VARDIR.YAĞLI CİLTLERİN DAHA BİR ÖZEN GÖSTERMESİ GEREKİR.

ÇOGUNLUKLA SİYAH NOKTALAR ÇOK FAZLA TEMİZLENMEMİŞ CİLTLERDE GÖRÜLÜR.SİYAH NOKTA GÖRDÜĞÜNÜZDE SİVİLCELER GİBİ ONLARI DA SIKMAYA ÇALIŞMAYIN.ÇÜNKÜ CİLDİMİZDE KALICI İZLER BIRAKABİLİRSİNİZ.BU DURUM HİÇBİRİMİZİN HOŞUNA GİTMİYOR NEYAZIK Kİ AMA ELİMİZDE HER SEFERİNDE ORAYA GİDİYOR DEĞİL Mİ?

ÇEŞİTLİ MASKELER KULLANABİLİRSİNİZ.EVDE YAPILAN BİRTAKIM MASKELER DE YAPABİLİRSİNİZ.BİLİYORSUNUZ MASKELER ÖLÜ DERİYİ KALDIRIP CİLDİNİZİN YENİLENMESİNİ SAĞLAR.

GÖĞÜSLER

BAYANLARIN EN HASSAS OLDUGU BÖLGELERİNDEN BİRİSİDİR GÖĞÜSLER.BAZILARINDA KÜÇÜK BAZILARINDA BÜYÜKTÜR.KÜÇÜKLÜĞÜ VEYA BÜYÜKLÜĞÜ GENETİK FAKTÖRLERDEN KAYNAKLANABİLİR.

ÇOGUMUZU RAHATSIZ EDEN BİR DURUMDUR,GÖĞSÜMÜZÜN YAPISI.GENELDE HEPİMİZ ŞİKAYETÇİYİZDİR,KENDİMİZİ BEĞENMEYİZ VE HEP BAŞKASINA ÖZENİRİZ.ASLINDA HERKESİN YAPISI FARKLIDIR.

YANLIŞ İÇ ÇAMAŞIRI KULLANIMI,KİLO ALIP VERME,DOGUM,EMZİRME,YAŞLANMA GİBİ NEDENLERDEN DOLAYIDA GÖĞSÜMÜZ DEĞİŞİK YAPIYA DÖNÜŞEBİLİR.

BUNUN İÇİN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER:
DOĞRU İÇ ÇAMAŞIRI KULLANMAK.VE GECE YATARKEN İÇ ÇAMAŞIRIMIZI ÇIKARMAK.EĞER İÇ ÇAMAŞIRIYLA YATARSANIZ KALBİNİZİDE ETKİLEMİŞ VE SIKIŞTIRMIŞ OLABİLİRSİNİZ.
HIZLI KİLO ALIP VERMEK GÖĞÜSLERİMİZİDE MALESEF ETKİLİYO.
KİLO VERMEYE ÇALIŞIRKEN SPOR YAPMALI VE SPOR YAPARKEN GÖĞÜS BÖLGEMİZİ ÇALIŞTIRICI HAREKETLER YAPMALIYIZ.GÖĞÜSLERDE KAS OLMADIGINDAN ÇOK ÇABUK SARKABİLİYOR BU DA HOŞ BİR GÖRÜNTÜ YARATMIYOR.
GÖĞÜSLERİMİZE MASAJ YAPARAK TOPARLANMASINDA YARDIMCI OLABİLİRİZ.KİMİ BAYANLAR BU YÜZDEN ESTETİK CERRAHİ YÖNTEMİNİ TERCİH EDEBİLİYOR.AMA ESTETİK AMELİYATLAR SONRASINDA CİLDİMİZE DOLAYISIYLA KENDİMİZE ZARAR VERİYORUZ.MESELA GÖĞSÜ KÜÇÜK DİYE SİLİKON TAKTIRANLARIN ÇOĞUNDA BİR SÜRE SONRA BU SİLİKONLARIN PATLADIGI GÖRÜLÜYOR VEYA GÖĞSÜ BÜYÜK DİYE GÖĞSÜNÜ KÜÇÜLTENLERDE İSE TEKRAR KİLO ALIP VERMEYE BAŞLADIGINDA GÖĞSÜNDE BÜYÜME,SARKMA VS.GÖRÜLEBİLİYOR.

AYRICA BÜYÜK GÖĞÜSLÜ OLMAK KANSERE YOL AÇABİLİYOR.GÖĞÜSLERİ BÜYÜTMEDE BİTKİSEL YÖNTEMLERDE UYGULANABİLİYOR.

GÖĞÜSLERİ CANLI TUTMAK ŞART.GÖĞÜSLERDE HİÇ KAS BULUNMADIĞINDAN ORAYI GELİŞTİRİCİ SPOR HAREKETLERİ YAPILABİLİR,SOĞUK DUŞ YÖNTEMİ UYGUNLANMALI,PEELİNG UYGULANABİLİR.

SOĞUK DUŞ SELÜLİT GİDERMEDE DE KULLANILAN BİR YÖNTEM.