9 Eylül 2009

ERGENLİK DÖNEMİ VE CİLT PROBLEMLERİ

GENELDE 12-18 YAŞ ARALARINDA ÇOGU GENCİN O YAŞLARDA YÜZÜNDE OLUŞAN AKNELERDEN ŞİKAYETÇİ OLUR.ZATEN TAM BİR GEÇİŞ DÖNEMİNDEYKEN,KENDİMİZİ VE VÜCUDUMUZU TANIMAYA ÇALIŞIRKEN BİR DE SURATIMIZDA AKNELER BELİRMEYE BAŞLADIGINDA TAM BİR KABUSA DÖNÜŞTÜRÜRÜZ HAYATIMIZI.

KİMİMİZDE BU AKNELER AZ İKEN KİMİMİZDE ÇOKTUR.BU DÖNEMDE AKNELERİN OLMASI NORMALDİR.DERİMİZDE NEKADAR TEMİZLENSEDE BAKTERİLER OLUŞUR.BU BAKTERİLER YAĞ BEZLERİNDE İLTİHABA NEDEN OLUR.ZAMANLA AZALIR BU AKNELER.TABİ AKNELERİ HER GÖRDÜĞÜMÜZDE ELLEMEZ,SIKMAZSAK VE ÜZERİNE GEÇSİN DİYE FONDÖTEN GİBİ ÜRÜNLERLE KAPAMAZSAK.ÇÜNKÜ CİLDİMİZİN HAVA ALMAYA BU DÖNEMDE DAHA ÇOK İHTİYACI VARDIR.

BAZEN DE AKNELER STRESTEN MESELA SINAV STRESİNDEN,ÇİĞDEM GİBİ KURUYEMİŞLERİ,PATATES CHIPSLERİNİ VS.YEDİĞİMİZDEN OLUŞUR.

KİMİ ZAMAN 18 YAŞIN ÜSTÜNDEKİ KİŞİLERDE DE AKNELER OLUŞABİLİR.BAZEN YENİLEN İÇİLEN GIDALARDAN,BAZEN STRES,BAZEN DE CİLDİMİZE UYGULADIGIMIZ ÜRÜNLERİN İYİ GELMEMESİNDEN KAYNAKLANIR.

AKNELER HORMONLARDA DA KAYNAKLANABİLİR.CİLDİN FAZLA SEBUM ÜRETMESİNDEN KAYNAKLI OLABİLİR.BU TÜR ÖZEL NEDENLERDEN DOLAYI KAYNAKLANAN AKNELERDE BİR DERMATOLOGA GİTMEKTE FAYDA VAR.

BİRDE BENDEN SİZE ÜRÜN KULLANIMIYLA İLGİLİ BİR ÖNERİ:18 YAŞINDAKİ BİR CİLTTE YAĞLIYKEN 40 YAŞINDAKİ BİR CİLTTE YAĞLI OLABİLİR VEYA İKİSİNDE DE AKNELER ÇOK OLABİLİR.AMA MESELA 18 YAŞINA UYGUN BİR AKNE TEMİZLEYİCİSİNİ 40 YAŞINDAKİ BİREYİN CİLDİNE UYGULAMAMAK GEREKİR VEYA TAM TERSİ.40 YAŞINA UYGUN BİR YAĞLI CİLT ÜRÜNÜNÜ 18 YAŞINDAKİ UYGULAMAMALIDIR.NEDENİ İSE İKİSİNİN İHTİYACI FARKLIDIR.40 YAŞ VE ÜSTÜNDEKİLERE UYGUN OLAN ÜRÜNLER İÇERİK OLARAK DAHA YOGUNDUR.

BENDEN SİZE İKİNCİ BİR TAVSİYE AKNELERİ GİDERMEK İÇİN ALDIGINIZ BİR TEMİZLEYİCİ,KÖPÜK VEYA LOSYONU CİLDİNİZE UYGULAMAYA BAŞLADIGINIZDA BİR PAMUGA DÖKÜN VE SADECE AKNENİN ÜZERİNE UYGULAYIN.EĞER TÜM CİLDİNİZE YAYARAK ÜRÜNÜ UYGULARSANIZ AKNELER TÜM CİLDİNİZE YAYILCAKLARDIR.BİLİYORUZKİ AKNELER İLTİHAPLI DOKULARDIR.CİLDİMİZİ KİRDEN ARINDIRMADIGIMIZ ZAMANLARDA DA YÜZÜMÜZDE AKNELER OLUŞABİLİR.GÜN İÇERSİNDE ÇEŞİTLİ YERLERE GİDERİZ.HAVA,RÜZGAR,ELİMİZİN DEYDİĞİ HER YER CİLDİMİZİN KİRLENMESİNE YOL AÇAR.KİRLER SAYESİNDE DE CİLDİMİZ HAVA ALAMAZ.MİKROPLAR ÇOĞALIR VE  GRİP GİBİ ÇEŞİTLİ HASTALIKLARA YAKALANMAMIZA NEDEN OLUR.DİKKATLİ OLMAKTA HERZAMAN FAYDA VAR :))

7 Eylül 2009

AVON PARFÜMLERİ

AVON PARFÜMLERİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜRÜNLERDİR.BENİMDE KULLANDIGIM PARFÜM LıTTLE BLACK DRESS VE YILLARDIR KULLANIYORUM.ÇOĞU KİŞİ LİTTLE BLACK DRESS'İ BENDE BEĞENDİĞİ HALDE KENDİSİNDE GÜZEL DURMAYANLAR OLDU.BU HER CİLTTE PARFÜMÜN ETKİLEŞİMİN FARKLI OLDUGUDUR ANLAMINA GELİYOR.

PARFÜM ALMADAN ÖNCE NUMUNESİNİ DENEYEREK KARAR VERMEK ÖNEMLİ.HER PARFÜM GÜZELDİR AMA HERKESİN TENİNDE DURUŞU FARKLIDIR.O YÜZDEN NUMUNESİNİ DENEYEREK KARAR VERMENİZ ÖNEMLİ.ÇİÇEK KOKULARI GENELDE GÜZELDİR.KİMİMİZE ÇİÇEK KOKULARI İYİ GELİRKEN KİMİMİZE PUDRAMSI KOKULAR İYİ GELEBİLİYOR. PARFÜMLERİN ÇOĞUNUN SPREY DEODORANTLARI,VÜCUT KREMLERİ,PUDRALARI DA MEVCUT.TAKIM OLARAK ALIP KULLANABİLİRSİNİZ.TAKIM OLARAK BİRBİRLERİNİ TAMAMLARLAR VE DAHA KALICI OLUR.

SİZE AVONDAN EN ÇOK SATILAN PARFÜMLERDEN ÖNEREBİLECEKLERİMDEN BİRKAÇI:

PERCEIVE BAYAN VE ERKEK PARFÜMÜ,PUR BLANCA BAYAN PARFÜMÜ,CELEBRE BAYAN PARFÜMÜ,INCANDESSENCE BAYAN PARFÜMÜ,FULL SPEED,CHRISTIAN LACROIX NOIR ERKEK PARFÜMÜ,WILDERNESS ERKEK PARFUMU EN ÇOK TALEP GÖREN PARFÜMLERDİR.

4 Eylül 2009

AVON KOZMETİKAVON;KOZMETİK SEKTÖRÜNDE TERCİH EDİLEN MARKALARIN BAŞINDA GELİYOR.
TEMSİLCİ ARACILIĞIYLA SATIŞI YAPILAN ÜRÜNLERDİR.KADINLARIN KADINLAR İÇİN ÇALIŞTIGI BİR ŞİRKET.

GENELDE HER KAMPANYA ÇOĞU ÜRÜNDE İNDİRİM FIRSATI VAR.EĞER ÇOK ÜRÜN SATIN ALIP KULLANIYORSANIZ KAYIT OLMAYI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.SÜREKLİ SİPARİŞ VERMENİZ GEREKMİYOR.İSTEDİĞİNİZ TUTARDA SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ.İSTER 100 TL.LİK İSTER 200 TL.LİK.NE KADAR SİPARİŞ VERECEĞİNİZ SİZE BAĞLI

HEM BİRÇOK KİŞİYE KAZANÇ OLANAĞI SUNMUŞTUR.

EĞER KOZMETİĞİ SEVİYORSANIZ VE EMEKLİ İSENİZ,EV HANIMIYSANIZ KENDİNİZE BİR AKTİVİTE ARIYORSANIZ AVONU KAZANÇ FIRSATI OLARAKTA DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

ÜRÜNLER SÜREKLİ İNDİRİME GİRİYOR VE AMAÇ HER EVİN İHTİYACI OLAN  BİR AVON ÜRÜNÜNÜ RAHATLIKLA ALABİLMESİ.


AVON ROZET,KALEM GİBİ ÜRÜNLERİ SATARAKTA MEME KANSERİNE DESTEK OLUYOR.İHTİYACI OLAN HASTANELERE MAMOGRAFİ CİHAZI HEDİYE EDİYOR.HER ŞEHİRDE BELLİ ZAMANLARDA ÜCRETSİZ MAMOGRAFİ TARAMASI YAPIYOR.BİLİYOSUNUZKİ ÇOK BAYANDA MEME KANSERİ GÖRÜLEBİLİYOR.

DİĞER FİRMALARDA ÜRÜNLERİN İADESİ GENELDE 15 GÜN İKEN AVON DA ÜRÜNÜ SATIN ALDIĞINIZ KAMPANYADAN İTİBAREN ÜZERE 40 GÜN BOYUNCA İADE EDEBİLİRSİNİZ.

AVON ÜRÜNLERİYLE VE KAZANÇ FIRSATLARIYLA İLGİLİ HER TÜR BİLGİYİ RAHATLIKLA SORABİLİRSİNİZ.ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.

MASKE VE PEELİNG KULLANIM ÖNERİLERİ

Maskeler ciltteki ölü deriyi soyup cildin canlanmasını sağlar.30'lu yaşlardan sonra cildin daha çok bakıma,neme ihtiyacı vardır çünkü belli bir zamandan sonra cildin kendini yenilemesi eskisi gibi olmıcaktır ve cilt daha solgun gözükür.

Yağlı ciltlerin maske kullanmaması gerekir çünkü yağlı ciltler genelde problemli olduğundan aknelere zarar verebilir.Ciltteki fazla yağlanmayı dengeleyen kil maskeleri,kil içeren tonik gibi ,mineral içeren maske,soyulabilen arındırıcı jel  gibi ürünler kullanabilir.

En çok kuru ciltlerin neme ihtiyacı vardır.Nem maskeleri tam kuru ciltlere göre  Karma cilde sahipseniz maskeyi sadece yanaklara uygulamaya çalışın.

El ve ayaklar için de parafinli maskeler mevcuttur.El ve ayaklarımızın da ölü deriden arınması,canlanması için bu maskeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

KİL MASKESİ,SALATALIK MASKESİ,TOKSİNLERDEN ARINDIRICI VÜCUT MASKELERİ,ÇAMUR MASKESİ,ZEYTİNYAĞI İÇEREN YÜZ MASKESİ GİBİ MASKELER BULUNUYOR.

Size bir önerim daha var zeytinyağının faydası saymakla bitmez ama zeytinyağı yararlı diye her cilde zeytinyağı özü içeren ürün her cilde iyi gelmez çünkü kuru ciltler için genelde uygundur.

PEELİNG CİLTTEKİ LEKELERİN GİDERİLMESİ İÇİN,KIRIŞIKLIKLARIN GİDERİLMESİNİ SAĞLAYAN BİR YÖNTEMDİR.ARINDIRICI YÜZ PEELİNGLERİ,CANLANDIRICI YÜZ PEELİNGLERİ BULUNMAKTADIR.

Eğer çilleriniz varsa peeling kullanmayın.Çillerde "benler" gibidir."BEN"lekelerinin çoğalması biliyoruz ki tehlike işaretidir.Güneşten korunmak gerek.Güneş koruma faktörü içeren ürünler kullanmasında fayda var.Özellikle yüksek koruma faktörlü olmasına dikkat etmeliler.Yaz,kış demeden güneş faktörü içeren kremler kullanmalılar.