13 Eylül 2009

DOĞRUDAN SATILAN KOZMETİK ÜRÜNLERİ

AVON,ORIFLAME,HERBAL LIFE,AMWAY,YENİ BİR MARKA OLAN ÜLKER GRUBUNDAN DORE GİBİ MARKALAR GÜNÜMÜZDE BAYAĞI YAYGINLAŞTI.

HEPİMİZİNDE BÖYLE YENİLİKLERE MERAKI VAR.HELE İŞİN İÇİNDE KOZMETİK,CİLT BAKIMIYLA İLGİLİYSE.

AMA SİZDEN ÖNERİM BU TÜR ÜRÜNLERİ HERYERDEN VE HERKESTEN ALMAMANIZ.NEDENİNE GELİNCE HER SATIŞ TEMSİLCİSİ ÜRÜNLER HAKKINDA O KADAR BİLGİLİ OLMADIĞINDAN SİZİN TAM ANLAMIYLA İHTİYACINIZ OLAN ÜRÜNÜ SİZE SUNAMAYABİLİR.YANLIŞ ÜRÜN VEREBİLİR VE VERDİĞİ ÜRÜN SİZE,CİLDİNİZE ZARAR VEREBİLİR.

BU ÜRÜNLER SATIŞ TEMSİLCİLERİ VASITASIYLA SATIŞA SUNULMAKTADIR.AMA BU ÜRÜNLER BAZI İNTERNET SİTELERİNDE DE SATILMAKTADIR.BURALARDA SATILAN ÜRÜNLERİ YAKINDAN GÖRME ŞANSINIZ BİR KERE YOK.ELİNİZE NASIL GELECEĞİNİ BİLEMEZSİNİZ.İKİNCİSİ ÜRÜNLERİN KATOLOG FİYATLARINI EĞER GÖRMEDİYSENİZ DAHA YÜKSEK TUTARLARDA FİYAT ÖDEYEBİLİRSİNİZ VE DEĞİŞTİRME GİBİ BİR ŞANSINIZ OLDUĞUNU BU DURUMLARDA PEK SANMIYORUM.ÇÜNKÜ GENELDE SATAN KİŞİYLE İRTİBAT HALİNDE OLMUYOSUNUZ.ARACI KURUMLA HALLETMEK GEREKİYOR O DA SİZE BAYAĞI BİR MASRAF VE ZAMAN KAYBINA YOL AÇAR.

İNTERNET SİTELERİNDEN BU ÜRÜNLERİ DAHA PAHALIYA ALDIKLARINI DUYDUGUM İÇİN BU BİLGİYİ SİZİNLE PAYLAŞMA İHTİYACI DUYDUM.

AMA SATIŞ TEMSİLCİSİNDEN ALDIGINIZDA GENELDE BU SATIŞ TEMSİLCİSİYLE
İLETİŞİM HALİNDE OLDUGUNUZDAN BÜTÜN BU MARKALARIN BELLİ BİR İADE SÜRESİ VAR.SATIŞ TEMSİLCİLERİ VASITASIYLA MEMNUN KALMADIGINIZ ÜRÜNLERİ O SÜREYİ GEÇMEDİĞİNİZ SÜRECE İADE EDEBİLİYOSUNUZ.

9 Eylül 2009

ERGENLİK DÖNEMİ VE CİLT PROBLEMLERİ

GENELDE 12-18 YAŞ ARALARINDA ÇOGU GENCİN O YAŞLARDA YÜZÜNDE OLUŞAN AKNELERDEN ŞİKAYETÇİ OLUR.ZATEN TAM BİR GEÇİŞ DÖNEMİNDEYKEN,KENDİMİZİ VE VÜCUDUMUZU TANIMAYA ÇALIŞIRKEN BİR DE SURATIMIZDA AKNELER BELİRMEYE BAŞLADIGINDA TAM BİR KABUSA DÖNÜŞTÜRÜRÜZ HAYATIMIZI.

KİMİMİZDE BU AKNELER AZ İKEN KİMİMİZDE ÇOKTUR.BU DÖNEMDE AKNELERİN OLMASI NORMALDİR.DERİMİZDE NEKADAR TEMİZLENSEDE BAKTERİLER OLUŞUR.BU BAKTERİLER YAĞ BEZLERİNDE İLTİHABA NEDEN OLUR.ZAMANLA AZALIR BU AKNELER.TABİ AKNELERİ HER GÖRDÜĞÜMÜZDE ELLEMEZ,SIKMAZSAK VE ÜZERİNE GEÇSİN DİYE FONDÖTEN GİBİ ÜRÜNLERLE KAPAMAZSAK.ÇÜNKÜ CİLDİMİZİN HAVA ALMAYA BU DÖNEMDE DAHA ÇOK İHTİYACI VARDIR.

BAZEN DE AKNELER STRESTEN MESELA SINAV STRESİNDEN,ÇİĞDEM GİBİ KURUYEMİŞLERİ,PATATES CHIPSLERİNİ VS.YEDİĞİMİZDEN OLUŞUR.

KİMİ ZAMAN 18 YAŞIN ÜSTÜNDEKİ KİŞİLERDE DE AKNELER OLUŞABİLİR.BAZEN YENİLEN İÇİLEN GIDALARDAN,BAZEN STRES,BAZEN DE CİLDİMİZE UYGULADIGIMIZ ÜRÜNLERİN İYİ GELMEMESİNDEN KAYNAKLANIR.

AKNELER HORMONLARDA DA KAYNAKLANABİLİR.CİLDİN FAZLA SEBUM ÜRETMESİNDEN KAYNAKLI OLABİLİR.BU TÜR ÖZEL NEDENLERDEN DOLAYI KAYNAKLANAN AKNELERDE BİR DERMATOLOGA GİTMEKTE FAYDA VAR.

BİRDE BENDEN SİZE ÜRÜN KULLANIMIYLA İLGİLİ BİR ÖNERİ:18 YAŞINDAKİ BİR CİLTTE YAĞLIYKEN 40 YAŞINDAKİ BİR CİLTTE YAĞLI OLABİLİR VEYA İKİSİNDE DE AKNELER ÇOK OLABİLİR.AMA MESELA 18 YAŞINA UYGUN BİR AKNE TEMİZLEYİCİSİNİ 40 YAŞINDAKİ BİREYİN CİLDİNE UYGULAMAMAK GEREKİR VEYA TAM TERSİ.40 YAŞINA UYGUN BİR YAĞLI CİLT ÜRÜNÜNÜ 18 YAŞINDAKİ UYGULAMAMALIDIR.NEDENİ İSE İKİSİNİN İHTİYACI FARKLIDIR.40 YAŞ VE ÜSTÜNDEKİLERE UYGUN OLAN ÜRÜNLER İÇERİK OLARAK DAHA YOGUNDUR.

BENDEN SİZE İKİNCİ BİR TAVSİYE AKNELERİ GİDERMEK İÇİN ALDIGINIZ BİR TEMİZLEYİCİ,KÖPÜK VEYA LOSYONU CİLDİNİZE UYGULAMAYA BAŞLADIGINIZDA BİR PAMUGA DÖKÜN VE SADECE AKNENİN ÜZERİNE UYGULAYIN.EĞER TÜM CİLDİNİZE YAYARAK ÜRÜNÜ UYGULARSANIZ AKNELER TÜM CİLDİNİZE YAYILCAKLARDIR.BİLİYORUZKİ AKNELER İLTİHAPLI DOKULARDIR.CİLDİMİZİ KİRDEN ARINDIRMADIGIMIZ ZAMANLARDA DA YÜZÜMÜZDE AKNELER OLUŞABİLİR.GÜN İÇERSİNDE ÇEŞİTLİ YERLERE GİDERİZ.HAVA,RÜZGAR,ELİMİZİN DEYDİĞİ HER YER CİLDİMİZİN KİRLENMESİNE YOL AÇAR.KİRLER SAYESİNDE DE CİLDİMİZ HAVA ALAMAZ.MİKROPLAR ÇOĞALIR VE  GRİP GİBİ ÇEŞİTLİ HASTALIKLARA YAKALANMAMIZA NEDEN OLUR.DİKKATLİ OLMAKTA HERZAMAN FAYDA VAR :))

7 Eylül 2009

AVON PARFÜMLERİ

AVON PARFÜMLERİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜRÜNLERDİR.BENİMDE KULLANDIGIM PARFÜM LıTTLE BLACK DRESS VE YILLARDIR KULLANIYORUM.ÇOĞU KİŞİ LİTTLE BLACK DRESS'İ BENDE BEĞENDİĞİ HALDE KENDİSİNDE GÜZEL DURMAYANLAR OLDU.BU HER CİLTTE PARFÜMÜN ETKİLEŞİMİN FARKLI OLDUGUDUR ANLAMINA GELİYOR.

PARFÜM ALMADAN ÖNCE NUMUNESİNİ DENEYEREK KARAR VERMEK ÖNEMLİ.HER PARFÜM GÜZELDİR AMA HERKESİN TENİNDE DURUŞU FARKLIDIR.O YÜZDEN NUMUNESİNİ DENEYEREK KARAR VERMENİZ ÖNEMLİ.ÇİÇEK KOKULARI GENELDE GÜZELDİR.KİMİMİZE ÇİÇEK KOKULARI İYİ GELİRKEN KİMİMİZE PUDRAMSI KOKULAR İYİ GELEBİLİYOR. PARFÜMLERİN ÇOĞUNUN SPREY DEODORANTLARI,VÜCUT KREMLERİ,PUDRALARI DA MEVCUT.TAKIM OLARAK ALIP KULLANABİLİRSİNİZ.TAKIM OLARAK BİRBİRLERİNİ TAMAMLARLAR VE DAHA KALICI OLUR.

SİZE AVONDAN EN ÇOK SATILAN PARFÜMLERDEN ÖNEREBİLECEKLERİMDEN BİRKAÇI:

PERCEIVE BAYAN VE ERKEK PARFÜMÜ,PUR BLANCA BAYAN PARFÜMÜ,CELEBRE BAYAN PARFÜMÜ,INCANDESSENCE BAYAN PARFÜMÜ,FULL SPEED,CHRISTIAN LACROIX NOIR ERKEK PARFÜMÜ,WILDERNESS ERKEK PARFUMU EN ÇOK TALEP GÖREN PARFÜMLERDİR.