18 Ocak 2010

GÜZELLİK VE BAKIM İÇİN BİR KAŞIK ZEYTİNYAĞI YETERÇogumuzda hazımsızlık,tansiyon,romaztimal gibi rahatsızlıklar vardır.Şimdi size basit bir çözüm önerisinde bulunuyorum.Tabi benim için de...

1 kaşık zeytinyağı ile kabızlık,hazımsızlık,yüksek tansiyon,ağrı,romatizma,oruç tutanlara o kadar iyi geliyorki.

Sabahları aç karnına 1-2 kaşık zeytinyağı içmek kabızlığa iyi geliyor.Benim gibi kabızlık çekenler için ideal olsa gerek.Sahurda bir çorba kaşığı zeytinyağı içmek safra kesesi ve bağırsakları rahatlatıyormuş.Ben yeni öğrendim.Oruç tutanlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

Birde bakım için zeytin yağından bahsedelim.
Beyaz dişler için dişlerinizi zeytinyağıyla çalkalayın.Sızma zeytinyağı ve avokado hamuru kuru ciltler için idealdir.Kırışıklıklara karşı haftada iki kez gece yatmadan önce zeytinyağı ile limonu karıştırıp uygulayın.İnanın iyi gelecektir.Cildi nemlendirmek için kalın tuzla karıştırılmış zeytin yağını yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve sonrasında sıcak suyla durulayın.
Doğal bronzluk içinde saf zeytin yağını vücudunuza ve yüzünüze uygulayın.Ne çok severiz bronzlaşmayı öyle değil mi?Kırılan tırnaklara akşamları 5-10 dakika zeytinyağı uygulayın.Nasır sorununuz var ise sarımsak ile zeytin yağından elde edeceğiniz karışımı nasırın üzerine sürün.Nasıl basit çözümler değil mi?Her eve genelde zeytinyağı giriyor.Kendi bakımımız içinde neden kullanmayalım?

17 Ocak 2010

GÜZELLİĞİN ASIL SIRRI SODA MI?

 
Sodanın ana maddesinin sodyum bikarbonat oldugunu biliyoruz.Artık günümüzde sadece sağlık için değil güzellik için de kullanılmaya başlandı.Mesela onunla dişlerimizi beyazlatabiliriz ya da saçlarımızı parlatabiliriz.

Büyüklerimizden bizden daha iyi bilirler ki sodyum bikarbonat çok iyi bir temizleme maddesi,suyu yumuşatır,koruyucu maddedir.Temizlik alanında çok etkili oldugunu biliyoruz.Mutfakta,banyoda,zeminlerde vs.

Dişleri beyazlatmak için ultra,mega,süper kokulu,tatlandırıcı ürünleri almayın.Diş etlerine zarar vermekten kaçınmakta fayda var.

YAĞLI SAÇLAR VE CİLT İÇİN LOSYON OLUŞTURMAK İÇİN

2 çorba kaşığı sodyum bikarbonat,3 çorba kaşığı yulaf ezmesi,1/4 çay fincanı doğal yoğurtla karıştırıp yulaf ezmesinin hafif kabarmasını bekleyin.Sonra bu karışımı saçlarınıza ve cildinize uygulayın.Durulamadan önce 60 saniye bekleyip durulayın.Yoğurt cildi ve saç derisini besler.

Saçlarınızın ışıl ışıl olması için bu formülü denemekte fayda var.Saçı her zamanki gibi şampuanlayıp avucunuza bir miktar sodyum bikarbonat alıp sert bir biçimde masaj yapınca saçlarınızı kirden tamamen arındırmış olursunuz.Saçlarınızı duruladıktan sonra istediğiniz saç kremini uygulayabilirsiniz.

PUDRA
                                                    
                                                                                                                                                                    

Geçenlerde kendime yeni bir pudra almaya karar verdim ve paraya da kıymaya hazırdım.Tekin acar'a gittim.Resmini gördüğünüz pudrayı aldım.Fiyatı 21 tl.Süngeri var.Artık çogu pudra,fondötenin belki aynası
var ama aynasının olması herzaman avantaj tabiki.Gittiğiniz her ortamda ayna ihtiyacınız oldugunda rahatlıkla kullanabilirsiniz.İçinde süngerinin olması pudrayı kullanmak için yanınızda özel olarak pudra fırçası veya süngeri taşımanız gerekmiyor.Tenime uygun bir renk aldım tabikide ne bir ton açıgı ne de bir ton koyusu çünkü renk farklılıkları sizi daha güzel göstermekten çok daha farklı görünmenizi sağlar.Cildinizin solgun gözükmesine, mumya gibi görünmenize neden olur.Pudrayı kendime daha dün uyguladım hatta bloguma eklemek için pudra sürmeden önceki halimi ve pudra sürdükten sonraki halimi çektim.Ama kendi kendimi çekmeye çalıştıgımdan kaşım gözüm kaymış gibi geldi.O yüzden ekleyemedim.