5 Şubat 2010

14 Şubat Sevgililer Günü

İzmir fuarında sevgililer gününe özel hediyelik eşya fuarı düzenleniyor.Açılış günü 5 şubat cuma günü yani bugün başladı.14 şubata kadar sürcek.11.00 ile 21.00 saatleri arasında açık olcak.Sevgilisine,eşine hediye almak isteyen arkadaşların bilgisi olsun istedim.İzmirde oturan arkadaşlarımın faydalanmasını dilerim.

3 Şubat 2010

AKNE İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Çogumuzun karşılaştıgı,kafaya taktıgı konulardan biride aknedir.Yaşımız kaç olursa olsun suratımızda gördüğümüz bir tane akne bile canımızı sıkmaya yetiyor.Belki yediğimiz bir yicekten belki kafaya taktıgımız bir sorundan çıkabilceği gibi cilt tipimizden kaynaklanıyo olabildiği gibi yanlış kullandıgımız cilt ürünüde akne çıkmasına sebebiyet verebiliyor ya da cildimizin yeteri kadar hava almamasından kaynaklanabiliyor.Ama ne olur sivilcelerinizi sıkmayın.Sivilcelerin sıkılması demek size bir çözüm sunmaz aksine kalıcı olarak cildinizde kalmasına neden olur.

Arınma zamanı
Tıkalı gözeneklerle savaşmak için  içeriğinde salisilik asit ve benzoyl peroxide bulunan, ciltteki yağı ve bakterileri azaltan ürünler kullanın.Burt's Bees Natural Acne Solutions temizleme jeli bu anlamda önerilen bir ürün.Aynca kullandığınız ürünün su bazlı olmasına ve yağ içermemesine dikkat edin.

Sivilce yok edici
Zeno ile sivilcelerinizi kontrol altında tutun! Evde kullanım için tasarlanmış bu minik alet, ısı yayarak ciltte antiseptik bir etki yaratıyor ve sivilcelerin oluşmasını engelliyor veya zaten var olan sivilcenin daha çabuk iyileşmesini sağlıyor.

Kombinasyon tedaviler
Akne tedavisi için kullanılan ve adapalene ve benzoyl topikal ilaçlar, tek başlarına kullanılmak yerine kombine edilerek sürüldüğünde daha etkili sonuçlar veriyor.

Fotodinamik tedaviler
Levulan adında topikal bir formül mavi ışık ile aktive olduğunda yağ bezlerini ve bakterileri hedef alarak etki ediyor. Aknenin durumuna göre en az 2 veya en çok 12 seans öneriliyor.

2 Şubat 2010

AKLINIZA GELEN TUHAF SORULAR VE YANITLARI

Aklımız çogu zaman tuhaf sorular takılır.Karşılaştıgımız sorunlardan kaynaklanıyor olabilir,gördüğümüz bir rüya belki bizi etkilemiştir veya çevrede gördüğümüz değişik olaylar.Ve nedeni ne olursa olsun aklımıza takılan tuhaf soruların yanıtları var.Şimdi size bir kitap tavsiye etcem.Yazarı ANAMHAD O'CONNOR

"FIRTINALI HAVADA DUŞ ALMA" adlı kitapta;
  • Saç kesildikçe daha da mı gürleşir?
  • Esnemek bulaşıcı mıdır?
  • Erkeklerin kel olmaları annelerinden mi geçer?
  • Keller cinsel yönden daha mı güçlüdür? gibi soruların yanıtı var
 Doğum gününde kriz geçirme oranı diğer günlere oranla %27 daha yüksek oldugunu biliyormuydunuz.Nedeni ise kimilerinin bu özel günlerde yaşadıgı duygu yogunlugu.Kadınların erkeklere kıyasla daha çabuk sarhoş olmasının nedeni pek bilinmiyor.Alkolü sindirmede bayanlar erkekler kadar başarılı olmadıgı sadece biliniyor.Esnemek ise şaşırtıcı olsada bulaşıcı oldugu araştırmalarda çıkmış ve hayvanlar aleminde de görülüyormuş.Kahvaltının en önemli faydalarından biri enerji seviyesini yükseltmesi ve gün boyu iyi bir konsantrasyon sağlamasının yanında kahvaltı birçok hastalıktan korumaya yardımcı oluyor.


Birkaç seans hipnoz,sigara alışkanlıgından kurtulmanıza yardımcı oldugu görülmüş.Birden bire kurtulmasanızda sigarasız yaşama gitmenizi sağlayan yolun başlangıcı oldugu gözlenmiş.Saçlar kesildikçe veya uçlarından alındıkça daha çok gürleşmez.Saç veya tüylerinizin uzunlugunu genetiğiniz ve hormon düzeyiniz belirler.