10 Ekim 2013

WATSONS

Makyaj,bakım deyince akan sular duruyor.Bazen en pahalı markalara bile bakımlı olmak için dünyanın parasını dökebiliyoruz.

Ama bütçemizde sınırlıysa indirimleri takip ediyoruz.Çoğu zaman indirimlerde mağazalar birbirleriyle yarışıyor gibiler.Gratiste indirim oldugunu söylemiştim.Watsons da bir indirim başlatmış.

BAYRAMA YENİ İMAJINIZLA GİRİN DİYE DE başlık atmış.

Parfümlerde %25'e varan indirim.
L'oreal Paris Dermo Expertise tüm ürünlerde,Garnier tüm ürünlerde %25 indirim
Diadermine tüm ürünlerinde %30 indirim 
Veet,Sesu ürünlerinde(Isıtıcı set hariç) %20 indirim
Neutrogene tüm vücut,el ürünlerinde %20 indirim
Vivet ürünlerinde %15 indirim
Nivea body ürünlerinde %25 indirim
Tüm kolonyalarda %35 indirim

Tüm katı sabunlar,Protex men ürünleri gibi bazı ürünlerde 3 al 2 öde  kampanyası var.

2 adet ELIDOR ürünü alana anında 10 tl.değerinde ACCESSORIZE HEDİYE ÇEKİ.

Kampanya 3 EKİM 6 KASIM arasında geçerli.

Detaylar:http://www.watsons.com.tr/dergi/

 

GRATISTE BAYRAM İNDİRİMİ

Bayram yaklaşıyor ve herkeste bir telaş başladı.Bayram temizliği,bayram alışverişi derken herkes bir koşuşturma içersinde.Tabi bu arada mağazalarda da indirimler başladı.Bunlardan biri de GRATİS.

Kampanya 10-14 Ekim tarihleri arasında.İndirimler %30  %40  %50 1 alana 1 bedava şeklinde.

Kalem ve oje hariç The BalmL’Oreal ParisMaybellineGolden RosePastel (seçili mağazalarda geçerli)

Max FactorFlormar ve Alix Avien (seçili mağazalarda geçerli)

 Renkli Kozmetik ürünlerinde %50 İndirim, Tüm Yüz Bakım (R.O.C hariç) ürünlerinde %50 İndirim,

 Tüm Gratis’e Özel(BOND.,YARDLEY LONDON,FINESSE,BENRI VS.) Hijyenik ve Günlük PedEDT/ParfümTakı ve Toka çeşitlerinde%40 İndirim, 

Tüm Saç Boyaları, Tıraş Ürünleri, Deo Sprey, Deo Roll-on, Deo Stick çeşitlerinde %35 indirim,Tüm Saç Bakım (Toni&Guy hariç),  

Kişisel Bakım ürünlerinde %30 İndirim

Bu ihtiyacınız varsa,kullandıgınız ürünler bitmek üzereyse bu indirimleri 
kaçırmayın derim.

Detaylı bilgi için:www.gratis.com.tr adresini de ziyaret edebilirsiniz.İyi alışverişler,şimdiden herkese iyi bayramlar  

8 Ekim 2013

İNSANLAR İLE HAYVANLAR

Yazımın başlıgı biraz garip gelebilir ama yazmak istediğim konu hayvanlarla insanların ilişkisi.
Ben hayvanları seviyorum ve bu yaşıma kadar da evimde bir şekilde kuş,balık,kedi,köpek bakmışımdır.Hayvan sevgim sadece kendi evimde sınırlı değil tabikide.Dışardaki hayvanları da sever,onları beslemeye çalışırım.Hayvan severleri destekler,yapmam gerekenleri yapmaya çalışırım.Barınaklara hayvan mamaları konusunda dolaylıda olsa desteğim olmuştur.

Evde şu anda baktıgımız kedi ve köpeğimiz var.Köpeğimiz bahçede yaşıyor.Ama genelde çocuklar köpeği çok kızdırıyor.O da haliyle havlıyor.Hatta çocuklar köpeği kızdırırken yanlarında aileleride oluyor fakat ses çıkarmıyor ve bazen aileleride onlara eşlik ediyor.Nasıl yani diceksiniz?Çocuk ile anne/babasının beraber köpeğe karşı havladıklarını gördüm.Ender de olsa karşılaştıgımız bir durum bu.

Tabi evde oldugumuz zamanlarda köpeği kızdıran çocuklara kızdırmamaları yönünde müdahalede bulunuyoruz.Suçunu bilenler hemen kaçıyor zaten.Kimisinin yanında velisi oluyor.Çocugunun köpeği kızdırmasına ses çıkarmadıgı gibi bizi suçluyorlar.
İnsanlar hayvanları sevmeyebilir,hayvanlardan korkabilir fakat onu kızdıracak,hırçınlaştıracak hareketlerde bulunup sonrada suçu karşı tarafa atmak sizce doğru mu?
Bizim bir hatamız varsa düzeltelim fakat eğer karşı taraf hatalıysa karşı tarafın hatasını düzeltmesi gerekmez mi?Tamam çocuktur diyosunuz yapabilir fakat yanında anne veya babası varsa çocuguna bu davranışının yanlış oldugunu anlatamaz mı?

Kaç aile gördük ufak çocuguyla geçip hayvan sevgisini çocuguna aşılamaya çalışan.Mesela beni de iki defa köpek ısırmıştır.Birinde liseye gidiyordum.O köpeğide çok kızdırıp hırçınlaştırmışlardı biride sokak köpeği idi.İlkinde hayvan bulundugu yerde beni görmemiş birden savunma mekanizmasıyla ısırmıştı,diğeride yanından geçerken korktu sanırım o yüzden ısırdı.Tabi doktora gidip kuduz aşısı oldum.Ama yinede hayvanları seviyorum.

Normalde kedi ile köpekte düşmandır fakat bizim kedi ile köpeğimiz bile anlaşıyorlar.Sokak köpekleri siz onlara birşey yapmazsanız onlarda size dokunmaz.Hayvanları kızdırır,kovalarsanır onlarda hırçınlaşır kendilerini savunmak için birşeyler yapabilirler.

Siz,size zarar verenlerden kendinizi korumak için birşey yapmıyor musunuz?