8 Temmuz 2016

GÜNEŞLENİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Biz bayanlar güneşlenmeyi ne çok seviyoruz.Bunun için saatlerce güneşin altında kalabiliyoruz ve bazen hiç güneş kremi,güneş losyonu kullanmadığımız gibi bu ürünleri kullansak da düşük faktörlü olanları tercih edebiliyoruz.

Aslında böyle yaparak kendimize ne kadar kötülük yapmış oluyoruz.Güneş ışınları vücudumuz için gerekli olsa da böyle yaparak cildimizin çabuk yaşlanmasına neden oluyoruz.

Güneşin D vitamini etkisinden yararlanmak için en az 30 dakika güneşte kalmak yeterli.

Ten renginiz ne olursa olsun koruyucu faktörlü güneş ürünleri kullanmamız gerekir.Özellikle benim gibi açık tenli olanların yüksek koruma faktörlü güneş kremi veya güneş losyonu kullanması gerekiyor.

Güneşin en çok tehlikeli olduğu saatlerde 12 ile 16 saatleri arasında güneşlenmekten kaçınmamız gerekiyor.

Kola,havuç yağı gibi ürünleri güneşlenirken kullanmaktan kaçının çünkü bu ürünler cildinize daha çok zarar verir ve cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olur.

4 ile 5 saatten fazla güneşlenmekten kaçının.

Fazla güneşte kalmak cildimizde "ben"lerin oluşmasına neden olur ve bunların çoğalması ileride sağlığımızı olumsuz etkileyebilir.

Esmer tenli iseniz en az 15 koruma faktörü içeren güneş kremini,açık tenli iseniz en az 30 koruma faktörlü ürünler kullanmalısınız.Ve güneşe çıkmadan 20 dakika önce bu ürünleri kullanmalısınız.Yüzdükten sonra ve belli sürelerle güneş kreminizi tekrar kullanmalısınız.Cildinizin iyice yaymalısınız ki bu ürünlerin faydasını görebilesiniz.

Güneşlendikten sonra da nemlendirici vücut losyonları kullanmalısınız.Güneşten dolayı cildiniz kuruduğundan daha çok neme ihtiyaç duyacaktır.

Güneş kızarıkları oluşursa güneş sonrası ferahlatan güneş losyonu,c vitamini içeren ferahlatıcı güneş sonrası spreyleri var.Bu ürünleri kullanmaya başlayın.Denize gitmeden bu ürünleri temin etmeye çalışın.C vitamini içeren ferahlatıcı ürünlerin faydasını oldukça göreceksiniz.

Avon da Aloe İçeren Ferahlatıcı Güneş Sonrası Losyonu(400 ml.) ve C Vitamini İçeren Ferahlatıcı Güneş Sonrası Spreyi(150 ml) mevcut.

Aloe İçeren Ferahlatıcı Güneş Sonrası Losyonu ile cildinizin hem ferahladığını hissedersiniz hem de nemlendirilmiş bir cilde kavuşursunuz.Güneş sonrası cildi nemlendirdiği gibi bronz görünümü korumaya yardımcı olur.

Aynı şekilde C Vitamini İçeren Ferahlatıcı Güneş Sonrası Spreyi ile de güneş ışınları ile kuruyan cildinizi günün sonunda rahatlamış ve cildinizin gerekli neme kavuştuğunu hissedeceksiniz.Ve bu ürün ile de cildinizin bronz görünümünü korumuş olacaksınız.

Kampanya 8 kataloğunda bu iki üründe indirimde:

Aloe İçeren ferahlatıcı Güneş Sonrası Losyonunun normal fiyatı 27.90 TL.iken bu kampanya da 13.95 TL.

C Vitamini İçeren Ferahlatıcı Güneş Sonrası Spreyinin  ise normal fiyatı 20 TL.iken bu kampanya da 9.95 TL.den satışa sunuldu.

Bu ürünler ile ilgili iletişime geçmek için mail adresim:oaydoslu@gmail.com

7 Temmuz 2016

PIRILTILI ÜRÜNLER

Pırıltılı,simli ürünler çoğu bayanın vazgeçilmezi.Özellikle özel günlerde bu ürünleri kullanırız.Artık çoğu kozmetik markasında pırıltılı,simli ürünler satılmaktadır.

Bunlardan bazıları pırıltılı rujlar,pırıltılı vücut kremleri,vücut pudraları,pırıltılı farlar,maskaralar,tırnak cilaları.

Artık günümüzde bu ürünler çok yaygın.Ama bu ürünleri kullanırken dikkat etmeliyiz.Abartılı olmadan doğal görünümlü olmasına dikkat etmeliyiz.

Pırıltılı ürünleri satan markalardan biri de AVON. Parlaklık veren rujları,belli parfümlerin pırıltılı vücut pudraları,cilde bronz bir ışıltı veren vücut kremleri,pırıltılı açılıp kapanan göz kalemleri,ışıltı veren fondöteni bulunmaktadır.

Pırıltılı vücut kremleri özellikle yazlık elbiseler giydiğimizde ve akşamları daha belirgin olur.Bazı pırıltılı vücut kremleri parfümlerin devamı niteliğinde olduğundan parfümünüzü tamamlayıcı niteliktedir ve parfümünüzün daha kalıcı olmasını sağlar.

Bazı güneş sonrası bronz vücut kremleri de pırıltı yayar.Altın sarısı renginde olanları vardır ve yazın bu ürünler bronzlaşan cildimize daha çok yakışır.

Güneşsiz bronzlaştırıcı ürünü satın alıp kullanmaya başladığınızda vücudunuza eşit yaymanız gerekir yoksa cildinizin bir tarafı açık diğer tarafı koyu olur.Bu da güzel bir görünüm yaratmaz.Ve ürünü kullanırken ellerinizin rengi de değişebilir.Ürünü kullandıktan sonra ellerinizi hemen yıkamanız gerekir.Bu tür ürünleri alırken buna dikkat etmeniz gerekir.

Avon da Açık Tonlu Ciltler İçin 7 Etkili Vücut Losyonu var.Özellikleri:

 1. Cildi nemlendirir ve SPF15 içeriği ile korur.
 2. Hoş kokulu ve ciltte yumuşak bir his bırakır.
 3. Cilde bronz bir ışıltı verir.
 4. Cilt tonunu eşitler.
 5. Cilde parlaklık kazandırır.
 6. Cilde sıkı bir his ve görünüm kazandırır.
 7. Cilt görünümünü düzgünleştirir.
Bu ürün kampanya 8 kataloğunda indirimde.200 ML. Normal fiyatı 21 TL iken İndirimli fiyatı 10,95 TL.
Kampanya 8 kataloğu 22 Temmuz'a kadar geçerlidir.

AVON ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN
MAIL ADRESİM: aydosluoz@gmail.com

DALGALI,BUKLELİ SAÇLAR

Dalgalı,bukleli saçlara bakmak normal düz saçlara bakmaktan daha zordur.Ama şöyle enteresan bir durum var.Nedense düz saçlara sahip olanlar kıvırcık saçlara sahip olmak ister;düz saçı olanlarda kıvırcık,bukleli saçları olsun ister.İnsanın doğası gereği olsa gerek genelde çoğu konuda böyle olsa gerek.Dalgalı,bukleli saçlar özel bir bakım ister.

Bakımı ne kadar zor olsa da çok güzel gözüküyor dalgalı saçlar.Saçlar kısayken daha kıvırcıkmış gibi gözükür.

Bunun için ne yapmalı:
 • Saçlara istediğiniz kesimi yaptırırken doğru kesim olması gerekir.Eğer model konusunda kararsız iseniz kuaförünüze danışabilirsiniz.Kuaförünüz size en iyi gidecek model konusunda  yardımcı olacaktır.
 • Dalgalı,bukleli saçların daha çok bakıma ihtiyacı vardır.Argan yağı içeren saç serumu,argan yağı içeren şampuan veya keratin içeren şampuan ve bakım ürünü kullanabilirsiniz.Argan yağı içeren serumu kullanırken az miktarda ürünü avucunuza alıp saçlarınıza eşit miktarda uygulamanız yeterli.Durulamaya gerek yoktur.
 • Saç tipiniz kuru veya yağlı ise ona uygun şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saç tipine göre uygun bakım ürünü seçilmelidir.Saçlarınız çabuk yağlanıyor olabilir ve saç uçlarınız da kuru ise saç kreminizi ona göre seçmelisiniz.Saç kremi,saç maskesi gibi ürünleri kullanırken saç diplerine uygulamamanız gerekir.Çünkü saçlarınız kendini saç diplerinden yeniler.
 • Derinlemesine işleyen serum kullanabilirsiniz.
 • Saçı ağırlaştıran yağlı ürünlerden kaçının.
 • Hangi saç olursa olsun saçın yağlı gözükmesi güzel bir görüntü olmadığından dışarıdan da hoş gözükmez.
 • Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu nedenle doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır.Arada jöle,köpük yardımı ile de istediğiniz şekli rahatlıkla verebilirsiniz.
 • Saçlarınızı sıkıca toplamayın ve sık sık fön çektirmeyin.Bu saçlarınızın yıpranmasına ve dökülmesine neden olur.
 • Saçlarınız mevsimsel ya da stresten dolayı dökülebilir.Sakın endişe etmeyin.Bunu çoğumuz yaşarız.Saçlarımız kendini yeniler.Siz sadece doğru ürünü kullanmaya çalışın.Şampuanlara çok para harcamanıza gerek yok.Yeterki doğru  ürün kullanın.
Argan yağı içeren şampuan,serum,saç kremi,maske AVON'da mevcut.Eğer denemediyseniz denemenizi öneririm.Gayet başarılı bir ürün.Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

AVON İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK VE ÜRÜN SİPARİŞ ETMEK İSTİYORSANIZ BENİM İLE İLETİŞİME GEÇMENİZ YETERLİ.16 YILDIR AVON SATIŞ TEMSİLCİYİM.ELİMDEN GELEN YARDIMI GÖSTERECEĞİMDEN EMİN OLABİLİRSİNİZ.