7 Ağustos 2016

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Her gün daha bakımlı ve güzel görünmeyi hepimiz isteriz.Çeşitli el kremleri,cilt bakım kremleri,parfümler,makyaj malzemeleri gibi ürünler alırız.

                  VAZGEÇİLMEZ 10 GÜZELLİK ÖNERİSİ

PEKİ CİLDİNİZİ MAKYAJ İÇİN HAZIRLAMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
Nemlendirici uyguladıktan sonra 10 dakika beklemeniz gerek.Eğer bu süreyi beklemeden fondöteni sürerseniz fondötenin kalıcılığını ortadan kaldırırsınız.Cildiniz tarafından nemlendiricinin iyice emildiğine emin olduktan sonra rahatlıkla fondöteni uygulayabilirsiniz.
MEVSİMLERE UYGUN OLARAK FONDÖTENİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZ GEREK
Kışın ve yazın cildinizdeki farklı bronzluk dereceleri için farklı fondöten tonları ve yoğunlukları seçmeli.Kış mevsiminde,yağlı bir cilde sahip değilseniz nemlendirici özelliği olan bir fondöten tam size göre.Eğer cildiniz yağlı ise yağ içermeyen bir fondöten tercih etmeniz uygun olacaktır.


GÖZLERİNİZDE NASIL DAHA IŞILTILI BİR GÖRÜNÜM ELDE EDERSİNİZ?
Beyaz tonlarda bir göz farı veya göz kalemini,gözünüzün iç kısmında,göz pınarınıza doğru uygulayın.Bu göz makyajınızda daha canlı ve ışıltılı bir görünüm sağlayacak.

IŞILTILI GÖZ FARLARININ YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ VE KIRIŞIKLARI DAHA BELİRGİN HALE GETİRİR
Yoğun ışıltılı göz farları,gözlerinizde çarpıcı bir görünüm yaratır.Aynı zamanda göz kapağındaki sarkmaları,ince çizgi ve kırışıkları daha belirgin hale getirebilir.Bunu önlemek için doğal tonlarda göz farı tercih edebilirsiniz.

ELMACIK KEMİKLERİNİZİN ÜZERİ DIŞINDA YÜZÜNÜZDE FARKLI BÖLGELERDE ALLIK UYGULAYABİLİRSİNİZ
Yüz şekliniz oldukça önemli.Oval bir yüz şekliniz varsa allığınızı sadece elmacık kemiklerinize,kare bir yüz şekliniz varsa elmacık kemiklerinizin hemen altına allığınızı uygulayabilirsiniz.Yuvarlak yüz hatlarına sahip iseniz allığı elmacık kemiklerinizin hemen üst kısmına uygulamanız yeterli olacaktır.Üçgen bir yüze sahip iseniz gözlerinizin hemen altından uygulamaya başlayabilirsiniz.

DUDAK KALEMİNİ TÜM DUDAĞINIZIN ÜZERİNE UYGULAYARAK YOĞUN RENKLİ BİR KATMAN ELDE EDEBİLİRSİNİZ
Dudak kaleminiz ile dudaklarınız üzerinde bir uygulama yaparak rujunuzun kalıcılığını artırabilirsiniz.

GÜNEŞ IŞILTISINI YANSITAN BRONZ BİR MAKYAJ TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN İDEAL 
Büyük bir makyaj fırçası ile yanak,alın,çene ve burun bölgelerinde hafif bir şekilde bronzlaştırıcı pudra uygulayın ve böylelikle ışıltılı bir görünüme kavuşun.

DOĞRU BİR MAKYAJ UYGULAMASI İLE YILLARIN ETKİSİNİ GERİ ÇEVİREREK DAHA GENÇ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞABİLİRSİNİZ.
Bunun için doğal görünümlü bir makyaj uygulamak sizin için avantaj olacaktır.Aşırı pırıltılı,ışıltılı tonlar yerine doğal renkleri tercih etmeli.

TIRNAK CİLASININ AMBALAJINI AÇMADAN ÖNCE ÇALKALAMANIZA GEREK YOK.
Eğer tırnak cilasını kullanmadan önce çalkalamanız halinde bu durum hava kabarcıklarına yol açacaktır.Bu nedenle çalkalamak yerine ambalajı avuçlarınız için yuvarlayabilirsiniz.