16 Ağustos 2016

SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit günümüzde her bayanın başlıca problemlerinden birisidir.Selüliti olmayan bayan neredeyse yok diyebiliriz.

Öncelikle selülit nedir?

Selülit,derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun sıkışması sonucu kan dolaşımının engellenmesi ve bu nedenle derinin üst kısmında pütürlü yüzeyin oluşmasıdır. Genellikle portakal kabuğu görünümündedir.Oluşma nedeni vücuttaki ve yağ dokuların dengesiz veya sorunlu olmalarından kaynaklanmaktadır.

Artık günümüzde zayıf veya kilolu çoğu kişi de görülmekle beraber kilolu insanlardaki belirginliği,sıklığı da artmaktadır.Kan dokusu bozuklukları,genetik faktörler, hareketsizlik,
hormon bozukları gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.


Peki selülit görünümünden kurtulmak için ne yapmalı?

 • Öncelikle bol su içmeli ve böylece toksinler vücuttan atılmalıdır.Su içmek kan dolaşımını kolaylaştırır.
 • Beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğini  biliyoruz. Kahve, kızartma, cips, çekirdek,kola gibi gıdaları tüketmemiz mevcut olan selülitimizi daha da artırır.
 • Selülitli bölgelere uygulanacak krem ve yağlarında faydasını görürsünüz.Tabiki krem veya yağlar tek başına yeterli değil.Çünkü selülit için krem veya yağ kullanırsınız fakat selülit yapan gıdalardan uzak durmazsanız,spor yapmazsanız yeterli olmayacaktır ve sonra bu kremler işe yaramıyor diyebilirsiniz.Selülit kremleri veya yağları cilt dokusunun düzgünleşmesini sağlar.
 • Elma sirkesi evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerden biri.Elma sirkesindeki bileşenler derideki çöküntülü görünümün azalmasında yardımcı olur.Nasıl hazırlanıp kullanacağımıza gelince:2 yemek kaşığı elma sirkesini 1 bardak su ile karıştırıp rahatça içebilmeniz için biraz tatlandırmak adına bal ilave edebilirsiniz.Bal ilave etmek tamamen size kalmış.Her sabah selülitlerden kurtulmak için tüketmelisiniz.Eğer elma sirkesini içmek yerine krem şeklinde uygulamak istiyorsanız elma sirkesinin 1/3'ü kadar masaj yağı veya kremi ile karıştırıp her gün günde 2 kez olmak üzere selülitli bölgelere nazikçe masaj yaparak uygulayın.
 • Kahve ve şeker peelingi de selülitten kurtulmak için uygulayabileceğimiz yöntemlerden birisidir.Bu karışım ciltteki ölü deriyi arındırır,metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur.Peki bu karışımı nasıl hazırlarız?Yarım su bardağı ince çekilmiş kahveyi çeyrek bardak esmer şeker ile karıştırın.Bu karışımdan oluşan peelingi sorunlu bölgelere dairesel hareketlerle uygulayın.Masajdan bir süre sonra peeling uyguladığınız bölgeyi durulayın.
 • Ozon terapi,lazer terapi gibi tedavi yöntemleri vardır.Jojoba yağı,susam yağı,ardıç yağı,buğday yağı,üzüm çekirdeği yağı,limon yağı,portokal yağı selülite iyi gelen yağlar arasında.
Çoğu markanın selülit kremleri mevcuttur.Bunlardan birisi de AVON'UN SELÜLİTLİ BÖLGELER İÇİN İLERİ BAKIM LOSYONU VE SELÜLİTLİ BÖLGELER İÇİN TERMAL BAKIM JELİ.
AVON SOLUTIONS SELÜLİTLİ BÖLGELER İÇİN İLERİ BAKIM LOSYONU:
 • 2 haftada selülitli görünümü azaltır.Yağ asitlerinin parçalanmasını 3 kata kadar hızlandırmak için formüle edilmiştir.
 • Yağ yakımına destek olur.
 • Nemlendirme&pürüzsüz görünüm sağlar.
 • Şekillendirme&sıkılaştırma sağlar.
AVON SOLUTIONS SELÜLİTLİ BÖLGELER İÇİN TERMAL BAKIM JELİ:
 • En inatçı selülitin görünümünü bile azaltır.
 • Selülit görünümünü hafifletirken cildi daha sıkı ve düzgün gözükür
 • Hızlı ısınarak etki etmeye anında başlar.
 • Günde iki kez kalça,basen ve selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın.
Ben avon termal jeli yaz aylarının başında kullanmaya başladım ve oldukça faydasını gördüm.Pişman olmayacağınız bir ürün.Deneyin derim.Tavsiye ediyorum.

Kampanya 9 kataloğunda;
Selülitli bölgeler için ileri bakım losyonu 44 TL yerine 21.95 TL.
Termal Bakım Jeli ise 37 TL.yerine 20.95 TL.den satışta.
Kampanyanın bitmesine 3 gün kaldı.Kampanya bitiyor diye üzülmeyin çünkü yeni başlayacak olan kampanya 10 kataloğunda da indirimde olacak.

Bilgi,sipariş ve iletişim için mail adresim:oaydoslu@gmail.com