2 Eylül 2009

İSTENMEYEN SİYAH NOKTALAR

SİYAH NOKTALAR GENELDE HERKESTE GÖRÜLEBİLİYOR.BAYAN YA DA ERKEK OLMASI FARKETMİYOR.ASLINDA BANA KALIRSA ÇOK GÜZEL BİR ŞEY ERKEKLERİNDE KENDİLERİNE BAKMASI.

SİYAH NOKTALAR OKSİTLENMİŞ KİR,SEBUM VE ÖLÜ HÜCRELERİN CİLDİ TIKAMASINDAN OLUŞUR.SİYAH NOKTALAR TEDAVİ EDİLMEZSE BENE VEYA SİVİLCEYE DÖNÜŞEBİLİR.BUNUN İÇİNDE CİLDİ TEMİZ TUTMALIYIZ.

SİYAH NOKTALARI GİDERMEDE BAZI ÜRÜNLERİ KULLANABİLCEĞİMİZ GİBİ EVDE DE KENDİMİZ ÖZEL BAKIM YAPABİLİRİZ.

MESELA DENİZ TUZUNA BİRAZ SU EKLEYİP SİYAH NOKTALARIN OLDUĞU YERE UYGULADIĞINIZDA DENİZ TUZUNUN İÇERİĞİNDEKİ MİNERALLER SAYESİNDE CİLDİNİZİN CANLANDIĞINI GÖRECEKSİNİZ.

1 TATLI KAŞIĞI ŞEKER İLE YARIM LİMONU KARIŞTIRIP SİYAH NOKTANIN OLDUĞU YERE MASAJ YAPARAK UYGULAYIP SOĞUK SUYLA DURULAYIN.BİR SÜRE SABUN KULLANMAYIN.LİMON CİLT TONUNUZUNU DÜZENLEYECEK,ŞEKER İSE SİYAH NOKTADAN KURTULMANIZ İÇİN ETKİLİ OLACAKTIR.HASSAS CİLTLER VEYA AKNELİ CİLTLER BU KARIŞIMI UYGULAMASIN.


MESELA BUHAR BANYOSU YAPABİLİRİZ.

SİYAH NOKTALARI SİR AĞDAYLA ALDIĞIMIZDA BİR SÜRE SONRA SİYAH NOKTALARDA AZALMA VEYA YOK OLMA GÖRÜLEBİLİYOR.

TABİ YAĞLI CİLTLERİN SİR YAPTIRIRKEN DİKKATLİ OLMASI GEREKİR.YAĞLI CİLTLERİN ÖZEL BİR BAKIMA GEREK VARDIR.YAĞLI CİLTLERİN DAHA BİR ÖZEN GÖSTERMESİ GEREKİR.

ÇOGUNLUKLA SİYAH NOKTALAR ÇOK FAZLA TEMİZLENMEMİŞ CİLTLERDE GÖRÜLÜR.SİYAH NOKTA GÖRDÜĞÜNÜZDE SİVİLCELER GİBİ ONLARI DA SIKMAYA ÇALIŞMAYIN.ÇÜNKÜ CİLDİMİZDE KALICI İZLER BIRAKABİLİRSİNİZ.BU DURUM HİÇBİRİMİZİN HOŞUNA GİTMİYOR NEYAZIK Kİ AMA ELİMİZDE HER SEFERİNDE ORAYA GİDİYOR DEĞİL Mİ?

ÇEŞİTLİ MASKELER KULLANABİLİRSİNİZ.EVDE YAPILAN BİRTAKIM MASKELER DE YAPABİLİRSİNİZ.BİLİYORSUNUZ MASKELER ÖLÜ DERİYİ KALDIRIP CİLDİNİZİN YENİLENMESİNİ SAĞLAR.

Hiç yorum yok: