2 Eylül 2009

YÜZDEKİ İSTEMEYEN TÜYLER

KİMİMİZDE YÜZÜMÜZDEKİ TÜYLER DİĞERLERİNDEN FAZLADIR.SAKAL GİBİ GELEBİLİR.TABİ BU DURUM PEK ÇOĞUMUZUN HOŞUNA GİTMİYOR.

BU TÜYLERİN NEDENİNİ BİLMEMİZDE FAYDA VAR.HORMONAL DENGESİZLİKTEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR.HORMONLARIN İYİ ÇALIŞIP ÇALIŞMAMASI VÜCUDUN BİR ÇOK İŞLEVİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR.KİLO ALIP ALAMAMA,KİLO VEREMEME, TÜYLER,BOY UZAMASI,ADET DÖNEMİ GİBİ.

BU YÜZDEN HER ZAMAN DOKTORA BAŞVURMAKTA FAYDA VAR.

YÜZÜMÜZDEKİ FAZLA TÜYLERİ YOK ETMEDE CIMBIZ,İP GİBİ TÜY ALICI ŞEYLERİ KULLANMAMALIYIZ ÇÜNKÜ BUNLAR TÜYLERİN DAHA ÇOK ÇIKMASINA NEDEN OLUR.

EĞER YÜZÜMÜZE SİR,YÜZ EPİLASYONU UYGULAYACAKSAK CİLT TİPİMİZİ BİLMEMİZ GEREKİR.ÇÜNKÜ CİLDİMİZ HASSAS OLUP TEPKİ GÖSTEREBİLİR.

BİTKİSEL ÇÖZÜMLERDE MEVCUTTUR.BİR SİTEDE BİR KARIŞIM GÖRDÜM.SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

2 YEMEK KAŞIĞI ZERDEÇAL,YETERİNCE SÜT.MACUN KIVAMINA GELENE KADAR KARIŞTIRIYORSUNUZ.15-20 DAKİKA İSTENMEYEN TÜYLERİN OLDUĞU YERE UYGULAYIP ARDINDAN ILIK SUYLA DURULUYORSUNUZ.

LİMON KÜRÜ DE VAR.2 ÇAY KAŞIĞI TUZ VE 1 ADET LİMONUN SUYUNU KARIŞTIRIYORSUNUZ VE AĞDA YAPTIKTAN 2-3 DAKİKA SONRA O BÖLGEYE PAMUKLA SÜRÜN.KIL KÖKLERİNİN ZAYIFLAMASINA ETKİ EDEN BU KÜR 3-4 UYGULAMADAN SONRA HIZLI SONUÇLAR VEREBİLMEKTE.

AYRICA TÜYLERİNİZDEN KURTULMAK İÇİN JİLET KULLANMAMANIZI ÖNERİRİM.JİLETLE TÜYLERİN KÖKLERİNE ULAŞAMAZSINIZ.VE ÖSTROJEN AÇISINDAN ZENGİN ÜRÜNLER TÜKEBİLİRSİNİZ.BUNLAR:


  • SOYA,SOYA SÜTÜ,SOYA PEYNİRİ
  • KETEN TOHUMU
  • REZENE OTU
  • BAKLAGİLLER
  • MEYAN KÖKÜ

Hiç yorum yok: